Karanlık Köşe şiir ve müzik ile buluşuyor

Brüksel’de edebiyat, müzik ve görsel sanatların bir araya geldiği yeni bir etkinlik gerçekleşiyor. Şiir dinletisi, bendir ile solo şarkılar ve fotoğraf sergisinin yer aldığı etkinliğe, Haecht caddesinin kalbinde yer alan Pi-Anno  ev sahipliği yapıyor. 

Etkinlik kapsamında; 

Kısa süre bir önce Belçika ve Hollanda’da Felemenkçe şiir kitabı yayınlanan Nerkiz Şahin, güne şiir dinletisiyle katılıyor. Bir çok sosyal faaliyete de öncülük eden Nerkiz Şahin, daha önce  Türkçe olarak yayınlanan ve çeşitli dillere çevrilen kendi şiirlerini, yanısıra Yüksel Çilingir’e ait şiirleri seslendirecek. 

Etkinliğin bir diğer bacağını Ülkü Dursun oluşturuyor. Uzman psikolog olarak Belçika’da gerçekleştirdiği sosyal faaliyetlerle tanınan, müzik alanında ise konserlerinin yanısıra albümünün hazırlıklarını sürdüren Ülkü Dursun, güne bendiriyle farklı dillerde şarkıları seslendirerek katılıyor.

“Kadrajda İstasyonlar” temalı fotoğraf sergisi, Yüksel Çilingir’in bir bölümü Akrostiş dergisinde yayınlanan siyah beyaz fotoğraflarından oluşuyor. Tren yolculuklarının, ilgili mekan ve insanların hikayelerini anlatan fotoğraflar, daha önce Anvers istasyonunda önemli yazarların  ve sanatçıların da katıldığı lansmanda sergilendi.

Aynı gün, üçlünün birlikte gerçekleştirdiği şiir ve müzik videolarının da gösterilmesi planlanıyor.

Schaerbeek Belediye Meclisi’nde uzun yıllar başkan yardımcısı olarak topluma hizmet veren Sait Köse, bu etkinliğe sahibi bulunduğu Pi-Anno’da ev sahipliği yapıyor. Sait Köse, sosyal sorumluluk projeleri ve kültürel etkinliklere verdiği desteklerle biliniyor ve bu alanda yeni bir döneme imza atmaya hazırlanıyor.

Etkinlik 14 Aralık 2019 tarihinde 15:00-19:00 arası Chaussée de Haecht 99, 1030 Bruxelles adresindeki Pi-Anno’da gerçekleşecek.

13 Aralık 2019
yuksel_cilingir